Buvindustrijas Gada Balva > Blogs > Būvējam baseinu

Būvējam baseinu

Bieži vien, sekojot līdzi kādas filmas notikumiem, katrs no mums sevi ir pieķēris pie domas, ka ‘’gribu dzīvot, tā kā viņi’’. Īpaši bieži tas notiek tad, kad visa laimīgā ģimene atpūšas pie sava personīgā baseina. Bērni plunčājas ūdenī, bet vecāki, bezrūpīgi sauļojas un bauda atspirdzinošus dzērienus. Bet, jums neviens netraucē jau nākošajā vasarā izbaudīt visus šos priekus. Līdzekļus gan vajadzēs ieguldīt, bet tikai celtniecības materiāliem. Galvenais – ir vēlēšanās, visu pārējo var uzbūvēt pašu rokām.

Pirms baseina būvēšanas ir svarīgi izvēlēties vietu, kura patiks visiem jūsu ģimenes locekļiem un atbildīs jūsu estētiskajai gaumei. Jāņem vērā lielu augu augšanas vietas, augsnes īpašības, nogāzes un vēja virziens.

Nav ieteicams būvēt baseinu blakus lieliem kokiem, it īpaši, ja tās ir papeles, vītoli vai kastaņi. Sausā laikā to saknes meklēs mitrumu un var savainot baseina hidroizolāciju. Pirms peldēšanās jums nepatiks katru dienu attīrīt baseinu no lapām, bet ja jūs to nedarīsiet, tad tajā sāks vairoties aļģes.

Ja jūsu zemes laukumā ir dažāda augsne, tad baseina celtniecībai izvēlieties māla grunti. Tā slikti laiž cauri mitrumu un būs lielisks palīgs, ja notiks kaut kas slikts ar hidroizolāciju. Var izmantot nogāzi, bet tas jau vairāk ir ekonomijas jautājums.

Obligāti, ņemiet vērā, tā vēja virzienu, kurš pūš jūsu apkaimē. Baseinā obligāti sakrāsies netīrumi, tāpēc ir svarīgi, lai vējš tos aizpūš tajā virzienā, kur tos ir ērti savākt.

Kādas formas baseinu labāk būvēt?

Te var rasties daudz pretrunu. Katrs nama īpašnieks sameklēs fotogrāfiju ar kaut kādu nereālu baseinu un pieprasīs kaut ko līdzīgu. Bet atcerieties, ja jūs pats gribat uzbūvēt sev baseinu, tad foto no glamūra žurnāliem, šeit neiederēsies. Atcerēsimies arī to, jo sarežģītāka baseina forma, jo sarežģītāka tā kopšana. Vajadzēs precīzi aprēķināt filtru atrašanās vietu un to jaudu, pirkt papildus reaģentus, tad nu padomājiet, vai jums tas ir vajadzīgs?

Vislabākā forma mājas baseinam skaitās: taisnstūris, kvadrāts vai ovāls. Bet, lai tas būtu oriģināls var piebūvēt interesantas kāpnes vai baseina vienā pusē izmainīt rādiusu.

Pirms baseina būvēšanas, vajag precizēt, kāds tas būs. Iegādāties ūdens tilpni mūsdienās nav sarežģīti. Var nopirkt piepūšamo baseinu, piepildīt ar ūdeni un plunčāties līdz rudenim. Tas ir visvienkāršākais un vislētākais variants, bet baudu no tāda baseina pārsvarā gūs tikai bērni. Pieaugušajiem ir vajadzīgs kaut kas lielāks un solīdāks.

Ja negribat mocīties ar celtniecību, varat nopirkt jau gatavu karkasa baseinu. Tāds izstrādājums no plastikas un metāla caurulēm derēs gan bērniem, gan pieaugušajiem, bet tā mūžs nebūs garš – tikai dažus gadus. Ziemas periodā tas ir jānovāc un jāatrod vieta, kur to var uzglabāt, bet tās ir papildus neērtības.

Gatava baseina pirkšana var ieekonomēt daudz laika un spēka. Mūsdienu tirgus piedāvā dažādus produkcijas veidus:

 

Stikla šķiedru baseins.

Galvenās īpašības:

Ātri montējams.

Iespēja uzstādīt papildus ierīces.

Noturīgs pret saules stariem.

Materiāls nav porains, uz baseina sienām neveidojas aļģu un baktēriju saaugumi.

Atkrīt vajadzība ziemas periodā atbrīvoties no ūdens.

 

Polipropilēna baseins.

Polipropilēna baseina galvenās īpašības ir tādas pašas kā stikla šķiedru baseinam.

Baseinus var būvēt no putupolistirola blokiem, no vara platēm ( ir pieejamas pārdošanā), no betona blokiem.

Līdzīgi raksti

Comment