Celtnieks

celtnieksCeltnieks šī vārda zināmākajā formā ir algota darba strādnieks, kas nodarbojas ar būvniecības darbiem kādā noteiktā industrijā vai objektā. Celtnieka statuss tiek piedēvēts ikvienam strādniekam kas darbojas celtniecības sfērā, bet patiesībā profesiju klasifikatorā celtnieks ir tikai virs-kategorija, un zem tās atrodas daudz un dažādas konkrētākas profesijas, kuras tad arī tiek izdalītas un kurās patiesībā cilvēki ir speciālisti.
Protams, par celtniekiem var uzskatīt arī vienkāršus strādniekus, kas darbojas celtniecības sfērā, kā palīgi, jeb pienesēji un kuriem brigadieri vai maiņas vecākie uzdod dažādus darbus, kas ir salīdzinoši vienkārši un prasa ilgāku laiku, kā arī neprasa speciālas zināšanas. Bet, ja mēs skatāmies uz celtniecības sfērā strādājošajiem profesionāļiem, tad būtībā katrā nozarē, sākot no mūrēšanas, līdz reģipša pielikšanai ir konkrēti speciālisti, kuri izveido detalizētus plānojumus un pēc tam izvēlas materiālus lai šos plānus īstenotu reālajā dzīvē. Parasti šie specializētie strādnieki darbojas ar konkrētām lietām, bet tā saucamie palīgstrādnieki tiem pienes instrumentus un materiālus, lai darbi noritētu ātrāk un tiktu ekonomēts speciālista laiks.

Mūsdienās ap celtniecības nozari ir izveidojusies slikta reputācija, un tos, kas strādā šajā nozarē uzskata par slaistiem, jo tiem nav izdevies atrast nopietnāku darbu, bet patiesībā šajā nozarē, tāpat, kā jebkurā citā nozarē ir kompānijas un korporatīvās struktūras. Tas nozīmē, ka ja strādnieks vēlas kāpt pa karjeras kāpnēm, tad tam ir jāsāk no zemākās pozīcijas un pierādot sevi jātiecas aizvien augstāk un augstāk, līdz tiek sasniegti sākumā uzstādītie mērķi.

Runājot par izglītību tad jāsaka, ka šajā nozarē tāpat, kā jebkurā citā sfērā lai ieņemtu augstākus amatus ir vajadzīga augstākā izglītība, un ar augstskolas diplomu celtnieki jau pašā sākumā var sākt darboties, kā brigadieri nevis vienkārši darbinieki. Tas nozīmē, ka ja cilvēks, kas strādā celtniecībā vēlas turpināt savu karjeru šajā industrijā, tad visticamāk ir paralēli darbam jāiziet arī augstskolas izglītība, bet pirms tam jānoskaidro vai konkrētais uzņēmums ir pietiekami ieinteresēts tajā ko šis darbinieks viņam var sniegt.

Kopumā skatoties, tad celtniecības nozare ir viena no vecākajām profesijām pasaulē, un celtnieks, kā profesija vienmēr būs nepieciešama, bet mūsdienās aizvien vairāk cilvēki sāk saprast, ka arī šajā industrijā ir vajadzīga izglītība un vēlme sasniegt lielus mērķus un tikai tad iespējams kāpt pa karjeras kāpnēm un attīstīt savas iemaņas.

 

Līdzīgi raksti

Comment