Buvindustrijas Gada Balva > Blogs > Informācijas mākonis izmantojams arī celtniecībā

Informācijas mākonis izmantojams arī celtniecībā

 

Pēdējā laikā lielu ievērību ir ieguvis tā sauktais informācijas mākonis, jeb jauns veids un jauna vieta, kur glabāt daudz un dažādu informāciju. Šis mākonis neprasa ne zibatmiņu, ne ārējo cieto disku vai lielizmēra DVD diskus, kuros tev nāktos ierakstīt un tad uzglabās vērtīgo informāciju no plāniem līdz datiem. Šis mākonis ļauj glabās visu informāciju pa taisno uz kāda no daudzajiem serveriem, nodrošinot, ka šī informācija būs pieejama jebkurā vietā un laikā.

Un šī pati datu glabāšanas tehnoloģija var sniegt ievērojamu atvieglojumu ikvienai celtniecības kompānijai vai uzņēmumam, jo šādi tie varētu visus datus glabāt drošā vietā un piekļūt tiem no jebkuras pasaules valstis vai vietas.

Celtniecība ir joma, kurā ir nepieciešams apkopot daudz un dažādus datus. Ir jāveic dažādi mērījumi, jāskicē plāni, jāveido projekti, jāskaita finanses un izdevumi kā arī jāseko līdzi visiem būvniecības materiāliem un pašiem strādniekiem. Tas viss summējas ļoti lielā datu un informācijas apjomā, ko kaut kur ir jāglabā. Un kāpēc gan lai to nedarītu šajā mākonī, kas ir ne tikai drošāks veids, kā glabās informāciju, bet arī daudz efektīvāks veids, kā nodrošināt, ka šo firmu pakalpojumi to klientiem tiek sniegti augstākajā pakāpē un līmenī.

Vēl viens pluss šim mākonim un tā saistībai ar celtniecību ir tas, ka tad dod iespēju kompānijām izmantot daudz plašāka spektra programmatūru, kā arī izmantot to no dažādām vietām, pat neatrodoties pie datora, uz kura šī programmatūra ir uzinstalēta. Tas nozīmē, ka dažāda veida programmatūra tiek piedāvāta izmantot caur internetu, kā rezultātā nav nepieciešamas ne ilgas un garas lejupielādes, ne instalācijas un uzturēšana.

Lai gan pašreiz pastāv vairākas definīcijas, kas tad īsti ir šis mākonis un ko tas nozīmē saistībā ar dažādām industrijām tai skaitā celtniecību, viena lieta ir skaidra, šī jaunā sistēma nepārprotami palīdz ikvienam profesionālim, kā arī atvieglo to darbu un ikdienu, jo dod iespēju informāciju glabāt interneta vidū. Tas ļauj tai piekļūt no ikvienas vietas, kur ir pieejams interneta savienojums, un izmantot šo informāciju un citus datus, kuri tiek glabāti šajā mākonī, jebkur un jebkādām vajadzībām.

Līdzīgi raksti

Comment