Inženieris

Kas tad īsti ir inženieris?

Inženieris šī vārda definīcijā ir cilvēks, kas prot izmantot inženierzinātņu jaunākos atklājumus, un likt tos lietā paveicot dažādas sarežģītības uzdevumus un veidojot maketus un izgudrojumus. Inženieris, kā vārds pats ir cēlies no grieķu valodas , kur tas nozīmēja gudrība, un tas noteikti ir pareizais apzīmējums šai profesijai. Inženieris ir vistuvākais, kas pastāv mūsdienu maģijai, jo šim cilvēkam ir jāprot izmantot zinātniskie atklājumi, veselais saprāts un kreativitāte lai nonāktu pie gala dizaina ēkām, struktūrām vai darbarīkiem, kas tiek prasīti no šī cilvēka.

Bet inženierim ir jābūt ne tikai gudram, bet arī piesardzīgam, jo dizainam un izveidotajiem gala produktiem jābūt labi pielietojamiem un arī drošiem, jo šie abi aspekti viens bez otra vienkārši nav iespējami. Un vēl jo vairāk šiem cilvēkiem ir arī jāzina jaunākie likumi un regulatoru ieteikumi, kā arī tas, kā brīdī, kad visus šos lielumus nav iespējams ievērot tos veiksmīgi apiet likuma , drošības un lietojamības ietvaros.

Katrs inženieris, pabeidzot mācības augstskolā ir atbildīgs par to, lai viņa veidotie dizaini, analīze un plānojumi būtu noderīgi un tādēļ inženieriem ir nerakstīti ētikas likumi, kas liek vienmēr pirmajā vietā likt klientu un pasūtītāju un tikai tad domāt par to, cik as būs viegli izveidojams, vai kā no tā vairāk iegūt naudiskos vai mantiskos līdzekļus.

Līdzīgi raksti

Comment