Buvindustrijas Gada Balva > Blogs > Īrēt vai pirkt ar kredītu?

Īrēt vai pirkt ar kredītu?

Jautājums, vai savu nākamo mājokli vajadzētu pirkt ar kredītu vai īrēt ir daudzu cilvēku dienas kārtībā, jo, lai gan īres maksas ir dārgas, tomēr neviens nevēlas būt piesaistīts kredītam uz pusi no sava mūža, tādā veidā uzreiz samazinot savas iespējas ceļot, pelnīt naudu un darīt citas trakulības. Jaunā paaudze pašlaik ir izvēles iespējas priekšā, kur no vienas puses kredītus saņemt ir salīdzinoši viegli un ir vajadzīgi vien 10-20% pirmā iemaksa par šo mājokli un pēc tam kredīta maksājums būs mazāks nekā tas ir tādu pašu mājokli īrējot. Bet no otras puses kredīts ir ilgtermiņa saistības, ar kurām būs jārēķinās ilgus savas dzīves laiku un tāpēc, ka aizņemoties naudu tev obligāti katru mēnesi būs šie minimālie maksājumi jāatdod kreditoram, tad tev būs vajadzīgs stabils darbs. Bet tas savukārt nozīmē to, ka tu nevarēsi riskēt, mēģinot taisīt savus uzņēmumus, apceļot pasauli vai vienkārši strādājot dažādus gadījuma darbus baudīt dzīvi.

Kamēr mēs esam jauni mums vajadzētu izbaudīt visu, ko dzīve mums sniedz sākot no vienkāršām izklaidēm līdz dažādām citām trakulībām, kā vienatnē ar stopēšanu apceļot Eiropu vai arī katru mēnesi pamēģināt kādu citu profesiju, kamēr izdodas atrast to darba vietu, kur tev tiešām patīk strādāt. Bet, ja tu esi iesaistījies ilgtermiņa kredītsaistībās tad tev šādas iespējas uzreiz samazināsies, jo tev papildus vēl sevis uzturēšanai būs arī katru mēnesi jādod nauda savam aizdevējam un ne jau tikai pamatsummas atmaksa, bet gan arī procentu maksājumi, kas noteikti nav izdevīgi. Es saprotu jauno cilvēku vēlmi pēc stabilitātes ar stabilu dzīves vietu ar stabiliem ienākumiem un stabilu nākotni bet dzīvē tā nenotiek un nav iespējams neko paredzēt, tāpēc ar to ir jāsamierinās un jaunība tad arī ir tas laiks kad ir nevis jābaidās no šīs neziņas, bet gan tā jāizbauda. Padomājiet cik interesanti varētu būt vienu nedēļu pavadīt Francijā, bet jau nākamajā nedēļā būt Anglijā vai kādā citā pasaules valstī. Šādi ir iespējams apskatīt visu, ko pasaule mums sniedz un to darīt bez nekādām obligācijām, kā bērni, mājokļa maksājumi vai citi kredīti. Protams, īstermiņa aizdevumi, kā ātrie interneta kredīti vai kredītlīnija jau ir pavisam kaut kas savādāks un tie var ļaut ceļotājam izdzīvot grūtā brīdī, bet ilgtermiņa kredītsaistības vajadzētu ņemt tikai tad, kad tu tiešām esi gatavs sākt ģimenes dzīvi.

Tāpēc, es uzskatu, ka daudz labāk ir mājvietu īrēt nekā pirkt ar kredītu un tikai tad, ja tu tiešām jau gribi sākt ģimeni un zini, ka lielāko dzīves daļu pavadīsi tajā vietā kur tu tagad esi, tad tu vari domāt par kredītsaistībām. Bet visādi citādi tad īrēšana dod cilvēkam brīvību un tev nav nekādas obligācijas, jo vienā mēnesī var maksāt lielāku īri, bet nākamajā atrast lētāku mājvietu!

Līdzīgi raksti

Comment