Buvindustrijas Gada Balva > Blogs > Kā pareizi izvēlēties mājas fasādes krāsu

Kā pareizi izvēlēties mājas fasādes krāsu

Zināt jūs to vai nē, bet jūsu mājas ārējais izskats ir tās saimnieku unikāluma atspoguļojums. Atkarībā no daudzām detaļām, piemēram, krāsas, arhitektūras detaļām – jūs varat palīdzēt savai mājai spīdēt. Mājas fasādes krāsa ir un paliek viens no galvenajiem mājas pievilcības faktoriem.

Katrai mājai ir sava personība.

Tieši tāpat, kā jums ir savs stils, tā arī jūsu mājai ir savs, unikāls stils. Tas var būt līdzīgs kaimiņu māju stilam, līdzīgs jūsu dzīves veida stilam vai arī ģeogrāfiskā novietojuma stilam. Mājas fasādes krāsai jāatspoguļo mājas individualitāti, vienalga, vai tā būs izmeklēta pasteļtoņu palete vai arī spilgta, moderna krāsu palete. Jūsu mājai jāizskatās īpašai.

Aizņemieties ideju par krāsām no arhitektūras detaļām.

Arhitektūras elementi ļauj demonstrēt detaļas, tekstūru un krāsas, kuras unikāli konkrēti der jūsu mājai un jūsu raksturam. Tāpēc, pret arhitektūras detaļām jāizturas ar īpašu uzmanību. Ja jūsu māja izskatās pietiekami veca, tad jūs veiksmīgi varat pielietot baltas krāsas dominējošā daudzumā ar brūnā krāsā nokrāsotām detaļām.

Izmantojiet apkārtējo dabu, lai izvēlētos savas mājas krāsu.

Jūsu mājas apkaime var ļoti stipri iespaidot jūsu mājas fasādes krāsas izvēli. Mājas kalnu rajonos parasti krāso tumši brūnās krāsās, mājiņas, kuras atrodas blakus pludmalei – iedvesmu var smelties no smiltīm, debesīm, jūras. Ieskatieties, ainavā, kura atrodas jums blakus, bet necentieties ar to saplūst!

Atjaunojiet savu pagājušo atvaļinājumu.

Atcerieties, savu pagājušo atvaļinājumu? Ko jūs redzējāt? Vai tas jūs iedvesmoja? Vai brauciens patika? Ja uz visiem šiem jautājumiem jūs esat atbildējis apstiprinoši, tad lielisks veids, kā izvēlēties mājas fasādes krāsu ir izmantot bijušā atvaļinājuma krāsas. Nebaidieties izmantot spilgtas un jocīgas krāsas. Pieņemsim, ka jūs esat bijis Indijā – karija festivālā! Bet ja jūs esat bijis uz eksotiskas salas un esat izmantojis mājas fasādes krāsošanai smilšu vai persiku krāsas toņus? Būtu labi, ja mājas pagalmā būtu iespēja uzbūvēt milzu baseinu ar kristāldzidru ūdeni!

Izmantojiet mājas fasādei vēsturiski izveidojušās krāsas.

Ja jūs dzīvojat vēsturiskā pilsētas centrā vai arī lepnā mājā, kura ir būvēta kādā senā stilā, tad jūs lieliski saprotat, ka saglabāt krāsas atbilstoši tradīcijām ir ļoti svarīgi. Bet, var rasties arī tāda situācija: jūs dzīvojat mājā, kurai ir vēsturiska nozīme, bet jūs par to nezināt un esat ieplānojuši rekonstrukciju un atjaunošanu. Padoms, pirms savas vecās mājas krāsošanas vērsieties arhitektūras birojā, kur jums izstāstīs, cik svarīgi ir saglabāt vai arī nav svarīgi saglabāt, jūsu mājas krāsu. Esiet uzmanīgi!

Pievērsiet uzmanību izmantotajiem materiāliem.

Bieži gadās tā, ka materiāli, kuri ir izmantoti mājas apšūšanai kalpo par tiešu norādījumu tam, kādu krāsu izvēlēties. Ja jūs vēl joprojām māc šaubas, uzmanīgi apskatieties! Ķieģeļi, apmetums vai betons – tie visi var jums pateikt priekšā, kāda krāsa ir vajadzīga mājas fasādes krāsošanai. Jūs būsiet patīkami pārsteigti, uzzinot, ka ķieģelim var būt daudz un dažādas krāsas, ne tikai sarkana.

Izvēlētajai krāsai labi jāsaskan ar jebkuru sezonu.

Der atcerēties, ka jūsu mājai ir viena krāsa, bet krāsas apkārt jūsu mājai visu laiku mainās. Dienā viss ir košs un saulains, bet naktī – tumšs un blāvs, ziemā – balts un spožs, rudenī – zeltains, dzeltens un sarkans, vasarā un pavasarī būs vairāk zaļo toņu. Īpaši aktuāli tas ir tām mājām, kuras atrodas lapu koku audzēs. Tiem, kuriem mājas atrodas skuju koku audzēs, pats galvenais ir, neizmantot zaļo krāsu mājas fasādes krāsošanā. Mājām, kurām blakus koki neaug, der izmantot sezonas aktuālās krāsas un censties izvairīties no tā, ka jūsu māja starp krāsām ‘’pazūd’’.

Līdzīgi raksti

Comment