Buvindustrijas Gada Balva > Blogs > Kā uzbūvēt lapeni no koka

Kā uzbūvēt lapeni no koka

Gandrīz katrs, vasaras mājas īpašnieks, grib savai mājai klāt pieguļošu teritoriju padarīt funkcionālu un komfortablu, jo vasaras mājas lielākās priekšrocības ir svaigs gaiss, kurā gribas pavadīt pēc iespējas vairāk laika. Tieši tāpēc, teritoriju labiekārto, stāda kokus, veido puķu dobes, rok dīķus un veido celiņus. Bet viena, no galvenajām atpūtas vietām, ir lapene.

To var uzbūvēt no visdažādākajiem materiāliem, izrotāt ar dzīvžogu, ierīkot tajā vietu gaļas cepšanai. Ļoti skaista un dabiska izskatās lapene, kura ir būvēta no koka. Tas ir ekoloģiski tīrs un izturīgs materiāls , kurš ļauj radīt īstus mākslas darbus piemājas dārzā. Tieši tāpēc lapenēm no koka ir tik liels pieprasījums. Liela priekšrocība ir tā, ka ir iespēja ne tikai pasūtīt gatavu un ērtu konstrukciju, kura atbilst visām prasībām, bet var pasūtīt individuālo projektu vai arī uzbūvēt to pašam.

Pirms ķeraties pie celtniecības vai gatavas lapenes pirkšanas, der tikt skaidrībā, par to veidiem.

Lapeņu veidi un to atšķirības.

Pirmkārt visas lapenes tiek kvalificētas pēc formas. Tās var būt taisnstūra, apaļas, kvadrātainas, sešstūrainas. Atšķirīgās formas ir atkarīgas no izgatavotāja fantāzijas un pasūtītāja vēlmēm. Tālāk apskatīsim visus lapeņu veidus.

 • Slēgtās vai vaļējās.
 • Ar jumtu vai bez.
 • Vasaras vai ziemas.
 • Ar grīdu vai bez.
 • Ar iebūvētām mēbelēm vai bez tām.
 • Iestiklotas vai nē.

Lapeņu veidi.

Svarīga nianse izvēloties koka lapeni ir stils, kurā tā ir izpildīta. Ļoti svarīgi ir, lai tas sakristu ar mājas un dārza dizaina kopējo virzienu. Šiem kritērijiem atbilst:

 • Lapenes, kuras izpildītas eiropas stilā. Tajās tiek izmantotas vieglas un kompaktas konstrukcijas. Pārsvarā tām ir apaļa forma. Tādas lapenes var būt ar jumtu vai bez tā. Sienas tām apkārt netiek būvētas. Parasti, tādas konstrukcijas paceļ mazliet augstāk par zemes līmeni.
 • Lapenes, kuras ir izpildītas austrumu stilā. Šajā gadījumā tiek izmantotas visdažādākās formas, bet galvenā atšķirība ir kupolveidīgais jumts un minimālisms. Koka konstrukciju noformējumā tiek izmantoti etniskie elementi, kur uzreiz uzvējo domas par Japānu un samurajiem.
 • Lapenes, kuras ir izpildītas klasiskā stilā. Tās atšķiras ar skaidrām un taisnām līnijām. Šajā stilā nav pieņemamas nekādas pārmērības. Stingrs un ieturēts dizains lieliski papildina un rotā jebkuru teritoriju.
 • Lapenes, kuras izpildītas krievu stilā. Šis stila būvniecībā bieži vien izmanto dabas materiālus. Tos vēl var nosaukt par meža vai pasaku stilu. Tādas lapenes tiek būvētas no neapstrādāta koka. No tām var tikt uzcelta gan neliela mājiņa vai putna ligzda. Šim stilam ir vēl viens atzarojums – lauku stils. Tādas lapenes tiek būvētas no skaisti apstrādāta koka un no tā tiek veidotas kompozīcijas, kuras atgādina veclaicīgas mājas.
 • Lapenes, kuras ir izpildītas ukraiņu stilā. Tādas lapenes tiek pītas no smalkiem zariem, jumtu pārklāj ar salmiem vai žagariem. Tādas konstrukcijas dekoratīvās īpašības ir nenovērtējams, bet diemžēl, tās ir ļoti grūti pasargāt no aizdegšanās.

Līdzīgi raksti

Comment