Buvindustrijas Gada Balva > Blogs > Kas jāņem vērā, būvējot bērnu laukumus.

Kas jāņem vērā, būvējot bērnu laukumus.

Katrs cilvēks savus pirmos desmit dzīves gadus, bet varbūt arī vēl vairāk, pavada bērnu rotaļu laukumos. Tās ir pirmās prieka sajūtas, uzvaras garša, kad ir izdevies pirmo reizi patstāvīgi nošļūkt pa kalniņu un pirmie lepnie māmiņu un vecmāmiņu skatieni, par pirmo dzīvē veikto varoņdarbu. Tāpēc, bērnu laukumi ir ļoti svarīga vieta katra bērna dzīvē.

Par bērnu laukumu tiek uzskatīta vieta, kur spēlējas pirmskolas vecuma un jaunākā skolas vecuma bērni. Laukumi, kuri ir paredzēti jaunākajam vecumam, nesaturēs nekādus sarežģītus elementus, piemēram, tādus kā kāpnes vai virves, jo viņi ir tikko iemācījušies staigāt.

Bērnu laukumi ir paredzēti, prāta un fiziskai attīstībai, spēļu veidā. Spēļu laukumus var būvēt gan sportiskos, gan tematiskos.

Būvējot, bērnu laukumus obligāti jāņem vērā, ka tiem ir jābūt norobežotiem no braucamā daļas, labi apgaismotiem, katram spēļu elementam apkārt ir jābūt daudz brīvas vietas. Visiem iekārtām ir jābūt izgatavotām no hipoalerģiskiem materiāliem. Konstrukciju augstumam jābūt drošam, atbilstoši katrai vecuma grupai.

Tuneļu garums nedrīkst pārsniegt 75 centimetrus, bet elementi, kuri paredz bērna krišanu, nedrīkst pārsniegt 50 centimetrus.

Kalniņiem jābūt aprīkotiem ar speciāliem materiāliem, kuri novērš eroziju un mitruma iedarbību, temperatūras svārstības. Kalniņa malām beigās ir jābūt noapaļotām.

Būvējot bērnu rotaļu laukumu ir jāņem vērā, ka bērnu laukuma segumam ir jābūt gumijotam, ar labu amortizācijas spēju, kura mīkstinās kritienus, jo bērni ir aktīvi, tāpēc ļoti bieži krīt. Mūsdienās bērnu rotaļu laukumus bieži vien ražo no plastikas, bet kādreiz ir iespēja redzēt gan koka, gan metāla konstrukcijas. Laukumus parasti būvē košus, krāsainus.

Parasti būvē universālus bērnu laukumus un vizuāli tos sadala pa sekcijām:

  • Smilšu kastes.
  • Trenažieri.
  • Šūpoles uz atsperēm.
  • Šūpoles.
  • Karuseļi.
  • Kalniņi.
  • Lapenes vai bērnu mājiņas.
  • Soliņi.

Ir ļoti svarīgi aprēķināt bērnu laukuma platību un aptuveno bērnu skaitu, kuri pavadīs šeit laiku. Bērnu laukumus mērķtiecīgi ir būvēt arī bērnu slimnīcu teritorijā. Neskatoties uz nelielo platību, bet ņemot vērā mūsdienu tehnoloģijas, var organizēt jebkura izmēra rotaļu telpu. Spēlējoties bērni aizmirst par saspringto slimnīcas gaisotni un ātrāk sāk atveseļoties.

Būvējot bērnu laukumus ir obligāti jāņem vērā, jaunās paaudzes bērniem ir cita, no viņu vecākiem atšķirīga domāšana, tāpēc, ir vēlams izstrādāt speciāli viņiem paredzētus rotaļu laukumus, kuri atbilst mūsdienīgās sabiedrības prasībām.

Ekspertu ieteikumi, kas būtu jāņem vērā, būvējot bērnu rotaļu laukumu.

Bērnu sporta laukumi palīdzēs attīstīt interesi par konkrētiem sporta veidiem jau agrā bērna vecumā, kura vēlāk, ir iespējams, pāraugs par nopietnu aizraušanos.

Bērnu rotaļu laukumu var būvēt zem nojumes, kura to pasargās no lietus un mitruma. Nojume nepieļaus putekļu, netīrumu, dažādu nevajadzīgu priekšmetu nokļuvi smilšu kastē.

Visvienkāršākais būvniecības materiāls – betons, derēs visinteresantāko bērnu rotaļu laukumu radīšanai. Radoši dizaineri palīdzēs jums no betona izveidot kalniņus, kāpnes, bet visām konstrukcijām obligāti ir jābūt pārklātām ar speciālu aizsargājošu materiālu, kurš nodrošina bērnu drošību.

Par bērnu rotaļu laukumu var pārbūvēt visu, ko vien vēlaties, piemēram, mazu lidmašīnu, kura vairs neder ekspluatācijai. Lidmašīnas salonu var pārveidot par spēļu vai kopējo istabu.

Interesants bērnu laukuma būvniecības variantu piedāvā mūsdienu dizaineri. Viņi iesaka to būvēt no hobbitu mājiņām. Tādi, slēgto mājiņu, tipa varianti der gandrīz jebkuriem laika apstākļiem.

Bērnu laukumiem ir jāpārsteidz bērni, tie nedrīkst būt uzbūvēti no standarta kalniņiem un šūpolēm. Vajag, lai bērniem ir interesanti spēlēties speciāli viņiem uzbūvētos torņos, bākās un kuģos.

Tādā veidā uzbūvētie bērnu rotaļu laukumi attīsta bērnus, labvēlīgi ietekmē viņu veselību. Ir svarīgi, lai laukumos ir rotaļu zonas dažāda vecuma bērniem un harmoniski iedalīta vieta vecākiem.

Līdzīgi raksti

Comment