Buvindustrijas Gada Balva > Blogs > Pirts celtniecība

Pirts celtniecība

Jau no seniem laikiem gājiens uz pirti nav vienkārši higiēnas procedūra, bet gan īsts rituāls. Daudzās pasaules tas ir populārs un patīkams brīvā laika pavadīšanas veids.
Tā tas ir iegājies arī pie mums, daudzi cilvēki, kuri dzīvo vasarnīcās, nevar savu dzīvi iedomāties bez pirtiņas un bez procedūrām tajā. Bet, jums vēl nav pirtiņas? Jūs to taisāties vēl tikai būvēt? Tad izlasiet mūsu ekspertu padomus.

Ja jums ir kaut maza pieredze celtnieka un galdnieka amatā, tad jums lielas grūtības, uzbūvēt pirtiņu, nesagādās. Bet iesākumā, vajag tikt skaidrībā ar dažiem ļoti svarīgiem momentiem.

Vispirms ir jāizvēlas pirts konstrukcija un izmēri. Variantu ir ļoti daudz – sākot ar ļoti vienkāršiem 2×3 metri, līdz komfortablai: ar dušu, terasi un priekštelpu. Otrkārt, ir jāsaprot, no kāda materiāla taisāties būvēt. Un treškārt, lai maksimāli atvieglotu celtniecības sākuma fāzi, ņemot vērā grunts īpatnības zemes gabalā, jāieplāno optimālās fundamenta celtniecības izmaksas.

Koks – elpo.

Krievu pirtiņas jau no seniem laikiem tiek būvētas no cirstiem kokiem. Ļoti labs variants ir veseliem baļķiem, pirtiņa – elpo un līdz ar to nav vajadzīga papildus ventilācija. Toties, būs vajadzīgs kvalificēts namdaris.

Pašiem pirtiņu ir vieglāk pagatavot no brusas. Materiāla biezumu izvēlas atkarībā no minimālās ziemas temperatūras, dotajā reģionā. Ja, temperatūra sasniedz 30 grādus, tad vajag 150×150 mm brusu. Kaut kādus papildus siltinājuma materiālus, nevajadzēs, bet izmantojot brusu, vajadzēs daudz rūpīgāk nosiltināt ēkas stūrus no lietus un aukstuma.

Bloki – ērti.

Gāzbetona bloki arī būs noderīgi celtniecībai. Tas ir ļoti efektīvs celtniecības materiāls – izturīgs, viegls, ar zemu siltuma vadību. Bet, gāzbetonu nāksies pasargāt no mitruma. Ārējās pirts sienas nosedz ar dziļas iedarbības grunti, tad vai nu špaktelē, vai apšuj. Iekšējās pirts sienas un griestus arī rūpīgi sargā no mitruma. Mazgāšanās telpā virsmas noklāj ar keramiskajām flīzēm.

Durvis un logi.

Pats galvenais pirtī ir siltums. Lai to nodrošinātu un saglabātu telpās, logu un durvju ailēm nav jābūt lielām. Drošības nolūkos durvīm ir obligāti jāveras uz āru. Durvju rokturiem ir jābūt no koka. Mūsdienās pārdošanā ir pieejamas arī stikla durvis, bet tās labāk der sausajai saunai, krievu pirtī tādas durvis visu laiku nosvīst, ‘’raud’’ un tās pēc katras pirtī iešanas reizes, vajag rūpīgi mazgāt.

Logiem ir jāliek dubultais stikls. Tiem obligāti ir jābūt atveramiem, lai varētu vēdināt telpas un ļaut tām izžūt pēc pirts lietošanas.

Svarīgi sīkumi.

Pirtī ir svarīgs siltums, bet elpot tajā arī vajag! Lai nodrošinātu svaiga gaisa piekļuvi, obligāti ir jāiekārto ventilācija! Lai kontrolētu pirtī temperatūru ir vajadzīgs termometrs. Tas jānovieto stāvoša cilvēka galvas augstumā, tas nekādā gadījumā nedrīkst būt dzīvsudraba termometrs. Tam ir jābūt higrometram, kurš mēra gaisa mitrumu. Būtu labi, ja pirtī atrastos smilšu pulkstenis.

Mazgāšanās telpā parasti ierīko dušu un izlietni, ja ir vēlēšanās – var arī vannu. Nu, bet tālāk, modernizācija ir atkarīga no jūsu fantāzijas lidojuma un iespējām.
Kā izvēlēties krāsni?

Pirts akmens krāsnij ir jāaizņem maz vietas, tai vajag ātri uzsildīt pirts gaisu un ilgi saglabāt akumulēto siltumu. Nelielai ģimenes pirtij parasti izmanto metāla krāsnis, kurām apkārt liek ķieģeli.

Līdzīgi raksti

Comment