Buvindustrijas Gada Balva > Blogs > Quadrokopteri celtnieki

Quadrokopteri celtnieki

quadrokopteri celtniekiVai jūs esat redzējuši tos interesantos lidojošos aparātus, kas lido ar 4 dažādiem propelleriem un ko dēvē par quadrokopteriem? Ja ir nācies saskarties ar šiem lidaparātiem, tad noteikti ievērojāt, ka tie ir pilnībā stabili un to kustības var tikt pilnībā kontrolētas neskatoties uz to, ka šis lidaparāts lido stāvot uz vietas un šie 4  propelleri griežas tādos ātrumos, ka to rotor lāpstiņas nemaz nav saskatāmas.

Nu tad lūk šie mazie robotveidīgie lidaparāti varētu būt būvindustrijas nākotne, jo dažādās vietās, kā augstceltnēs celtniekiem atrasties ir bīstami, bet lidojoši roboti varētu veikt vienlaicīgu darbus ar citiem līdzvērtīgu lidaparātu. Protams šiem quadrokopteriem būtu jābūt daudz spēcīgākiem un lielākiem nekā mūsdienu spēļmantiņām līdzīgie lidaparāti, tomēr šādu spēka un masas palielināšanu nevajadzētu būt grūti noorganizēt. Bet tas atliek tikai šos lidaparātus pareizi koordinēt un iestādīt precīzus norādījumus, kas tieši tiem jāizdara un kurā brīdī. Ja iedomājaties kā notiek augstceltnes būvniecība tad noteikti zināt, ka celtne tiek būvēta pa vienam stāvam uz augšu un šāda veida lidaparāti varētu pievest celtniekiem materiālus vai paši veidot celtnes no jau iepriekš izveidotiem materiāliem, kuri no celtnieku puses būtu tikai jānostiprina un jāsavieno ar iepriekš pievienotajiem materiāliem. Ja jūs varat iedomāties, kā notiek Lego torņa veidošana, tad noteikti būs arī aptuveni skaidrs, kā notiktu šāda nākotnes projekta veidošana, kur lidojoši quadrokopteri pienes materiālus celtniekiem un dara to ātri efektīvi un galvenokārt droši.

Jebkura iekārta, kuru ir iespējams programmēt būs precīza un spēs izdarīt lietas tieši tā, kā programmētājs tai ir licis un tāpēc šādu robotu-lidotāju armija spētu uzbūvēt jebkuru būvi, tikai tos nāktos programmēt vienu pa vienam, kā arī koordinēt vienu ar otru lai nenotiktu gaisa sadursmes. Bet visticamāk, ka šāda nākotne nepienāks, jo cilvēkam 100% programmēt šos lidaparātu būtu neefektīvi un visefektīvāk būtu, ja tiem būtu sava veida mākslīgais intelekts, kas spētu katram lidaparātam “domāt” par sevi un izvairīties no citiem līdzīgiem objektiem, kā arī kolektīvi risināt uzdoto problēmu ( ēkas uzcelšana).
Protams, ka šis ir tikai spekulācijas, bet skatoties, kādos ātrumos attīstās šīs tehnoloģijas tad nebūtu brīnums, ja tiešām šie lidaparāti tiktu izmantoti celtniecībā un citās līdzīgās nozarēs.

 

Līdzīgi raksti

Comment