Buvindustrijas Gada Balva > Blogs > Saules paneļu izmantošana celtniecībā

Saules paneļu izmantošana celtniecībā

Mūsdienās ļoti aktuāla ir ekoloģijas tēma. Tā kā pasauli apdraud globālā sasilšanas un citas iespējamas katastrofas vai ilgtermiņa problēmas, ļoti svarīgi ir ievērot ”zaļo” dzīvesveidu. No vienas puses šāds dzīvesveids ir kā pozitīvs ieguldījums pasaules ekoloģijā, bet bieži vien tas arī atspoguļojas mūsu finansēs. Noteikti, ka ikviens privātmājas esošais vai topošais īpašnieks gribētu atrast veidus, kā pēc iespējas vairāk samazināt mājas uzturēšanas izmaksas. Tā kā vislielākos izdevumus rada dažādu enerģijas veidu patēriņš, tad arī jāmeklē alternatīvi risinājumi šiem tēriņiem. Viens no mūsdienīgākajiem alternatīvās enerģijas iegūšanas veidiem ir saules paneļi. Tos ne tikai uzstāda kā atsevišķas ierīces saules radītā starojuma uztveršanai, bet arī integrē dažādu ēku celtniecībā un pēdējā laikā izmanto kā māju sastāvdaļas.

Šo saules paneļu integrēšanu celtniecībā sauc par saules paneļu būvniecības dizainu. Šajā dizainā māja tiek apdarināta ar speciāli veidotiem saules paneļiem, kuri pilda savu tiešo pienākumu un kalpo kā mājas apdares materiāli. Tos pārsvarā uzstāda uz māju jumtiem un tie nereti var nosegt pat visu jumta segumu. Saules paneļus var ierīkot sienās vai citās atklātās mājās vietās, kuras dienas laikā ilgstoši atrodas saules gaismas ietekmē. Šie paneļi mūsdienās tiek būvēti no izturīgākiem materiāliem un to dizains ļauj atrast individuālu pieeju jebkuram īpašumam.

Visvairāk tiek uzsvērts saules paneļu ekoloģiskie faktori un ekonomiskums. Šie paneļi saules radīto starojumu pārvērš enerģijā, kura vēlāk var pārveidot par elektroenerģiju, siltumenerģiju vai mehānisko enerģiju. Iegūtās enerģijas daudzums ir atkarīgs no saules paneļu izmantotās saules enerģijas lietderības koeficienta un paneļu daudzuma. Jo vairāk paneļu ar lielāku lietderību, jo vairāk enerģija tiek saražota. Savukārt šeit mēs nonākam pie saules paneļu izmaksām. Jaudīgākie saules paneļi viena kvadrātmetra izmērā var izmaksāt pat vairākus simtus eiro, tādēļ tos pagaidām neizmanto pārāk lielos apmēros. Saules paneļu cenas laika gaitā noteikti sāks kristies, bet šobrīd tās ir tik augstas, ka parastam patērētājam nebūtu izdevīgi iegādāties pārāk lielu saules paneļu daudzumu, jo tie sāks atmaksāties tikai pēc pāris gadiem. Turklāt saules paneļu iegādei klāt nāk arī daži citi problēmu faktori. Piemēram, paneļu vai enerģijas apgādes bojājumu gadījumā atbildība parasti ir jānes saules paneļu īpašniekam, jo šis pakalpojums ir individuāls un to nenodrošina kāda vienota kompānija. Ja tā ir ražošanas kļūda, tad protams ražotājs problēmsituācijā arī sniedz palīdzību.

Saules paneļi ir tehnoloģija, kura nākotnē noteikti tiks izmantota visā pasaulē. Iemesls šādai prognozei ir pašreizējās enerģijas ieguves situācija un tās radītās sekas. Iespējams, ka pēc pāris desmit gadiem eksistēs tikai alternatīvās enerģijas avoti un saules paneļi būs viena no enerģijas iegūšanas galvenajām sastāvdaļām.

Līdzīgi raksti

Comment